jestemgeekiem.pl

Komputery i Oprogramowanie

tester gier
Gry

Kim jest tester gier?

Z pewnością każdy, kto interesuje się szeroko pojętym światem IT, chociaż raz spotkał się z takim określeniem jak tester gier. W tym momencie z dużą dozą prawdopodobieństwa nasunęło się pytanie, a mianowicie kim jest tester gier, a także czym zajmuje się taka osoba oraz co musi potrafić, aby ubiegać się o takie stanowisko.

Kim jest tester gier?

Otóż mówiąc najprościej jest to osoba, która testuje różnego rodzaju gry pod względem jakości. W zdecydowanej większości przypadków człowiek taki jest zatrudniony na cały okres produkcji określonej gry. Trzeba również wiedzieć, że decydując się na tej zawód musimy pamiętać, iż będziemy zmuszeni zobowiązać się do wymiany poufnych materiałów z zastrzeżeniem ich dalszego nierozpowszechniania. Dlatego musimy pamiętać, aby za wszelką cenę nie udostępniać informacji poufnych dla osób nieupoważnionych, gdyż może się to dla nas źle skończyć. W każdej firmie deweloperskiej, a także każdej specjalizacji mają własny zespół, który zajmuje się określonym zadaniem. Główny tester, czyli lider zespołu przydziela zadania wszystkim członkom, tak aby każdy wiedział, co ma wykonać. 

Jak znaleźć pracę jako tester?

Zapewne teraz każdy zadaje sobie pytanie, jak znaleźć pracę jako tester gier. Pierwszym krokiem, który powinniśmy wykonać w tym przypadku jest znalezienie odpowiedniej firmy, najlepiej w naszym rodzinnym mieście. Warto poszukać na ten temat informacji w internecie, a także śledzić na bieżąco oferty pracy na różnych portalach oraz należy zwrócić uwagę na wymagania. 

Rozmowa rekrutacyjna oraz przydatne umiejętności

Jeśli już zostaniemy zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną warto wiedzieć kilka rzeczy. W wieli przypadkach rekrutacja składa się z dwóch elementów. Zazwyczaj w pierwszym kroku dostaniemy za zadanie odnalezienie błędów w przetłumaczonej na język polski instrukcji obsługi danej gry. Trzeba będzie również zrobić krótkie sprawozdanie w języku angielskim. Dlatego, jeśli aplikujemy na to stanowisko warto znać ten język na chociaż średnim poziomie. Natomiast, jeżeli chodzi o drugie zadanie, jest to często opis błędu krótko i na temat bez zbędnych wywodów. Może w tym momencie masa osób pomyśli, że nie dadzą rady, ponieważ nie znają zbytnio angielskiego. Jednakże nie trzeba być ekspertem. Wystarczy przekazać informacje oraz nasze myśli przy pomocy prostych zdań. Jeżeli angielski nie jest naszą mocną stroną, możemy szukać ofert, które nie wymagają znajomości tego języka. Zapewne znajdą się i takie. Chyba wielkim plusem podejmując się pracy testera jest możliwość pracy zdalnej. Wiele firm oferuje taką możliwość.