jestemgeekiem.pl

Komputery i Oprogramowanie

Projekty stron i sklepów internetowych
IT

Projekty stron i sklepów internetowych

Jeśli posiadasz firmę, lub planujesz ją otworzyć, nie może jej zabraknąć w Internecie. Posiadanie strony internetowej to w obecnych czasach podstawa!

Tworzenie stron internetowych

Projektowanie stron internetowych oraz tworzenie sklepów powinno być zawsze zlecane doświadczonym specjalistom w tym zakresie. Istnieje wiele narzędzi, które to ułatwiają, a nawet proponują gotowe szablony. Jednak takie narzędzia, nigdy nie dorównają własnoręcznemu stworzeniu strony przez eksperta. Projektując witrynę masz swobodę i całkowitą dowolność w zarządzaniu jej wyglądem i funkcjonalnością. Projekt zawsze zaczynamy od rysunku, na którym pojawiają się wstępne założenia. Stronę możemy stworzyć używając wybranego przez nas języka programowania – dla początkujących jednak będzie to niemalże niemożliwe, tak samo jak dla osób, które nie interesują się i nigdy nie interesowały tworzeniem stron internetowych. Próbowanie najczęściej kończy się albo stroną zupełnie nie działającą, albo stroną po prostu brzydką i niefunkcjonalną. A przecież strona internetowa to wizytówka naszej firmy – to na jej podstawie potencjalny klient oceni, czy chce wziąć pod uwagę naszą markę.

Intuicyjna i funkcjonalna strona internetowa

Jeśli chce się mieć stronę funkcjonalną i ładną – najlepiej zwrócić się z tym bezpośrednio do profesjonalistów, którzy na robieniu stron internetowych zjedli zęby. Przykładem takiej właśnie ekipy jest firma StudioH, która na rynku istnieje już ponad 20 lat. Oczywiście, wykonawcę naszej strony należy wybrać rozsądnie. W Internecie można znaleźć dość dużo firm robiących strony, dlatego nie śpiesz się z podjęciem decyzji i przyjrzyj się wszystkim ofertom. Wybierz fachowców, których realizacje odpowiadają Twoim preferencjom! Niezależnie od tego, jaka będzie Twoja strona internetowa – musi być funkcjonalna. To znaczy, musi posiadać przyjazną dla użytkownika szatę graficzną, łatwe w obsłudze menu i prostą nawigację strony. Te rzeczy sprawią, że klient z chęcią będzie wracał na Twoją stronę. Przejrzyj portfolio każdej firmy, którą weźmiesz pod uwagę i upewnij się, że ich wykonania ci się podobają. Zwróć też uwagę na to, ile lat istnieje firma, mając w głowie to, że trudno być fachowcem, jeśli jest się na rynku rok lub dwa.