jestemgeekiem.pl

Komputery i Oprogramowanie

Telefon na kartę
Lifestyle

Telefon na kartę czy w abonamencie?

Decydując się na zakup telefonu, należy od razu przemyśleć kwestię tego, czy ma być on na kartę, czy też może bardziej opłacalne będzie zdecydowanie się na opcję abonamentową. Oba rozwiązania mają oczywiście zarówno zalety, jak i wady. Warto się z nimi zapoznać, co ułatwi podjęcie właściwej decyzji.

Telefon na kartę vs. aa abonament – co wybrać?

Jeśli ktoś nie lubi zobowiązań, ceni sobie wolność i chce mieć możliwość zrezygnowania usługi w dowolnym momencie, to powinien zdecydować się na telefon na kartę. W przypadku opcji abonamentowej trzeba liczyć się z długoterminowym kontraktem i koniecznością przestrzegania zapisów znajdujących się w podpisanej umowie. W tym czasie może pojawić się korzystniejsza oferta, ale będzie trzeba poczekać do zakończenia obecnego zobowiązania, aby móc cokolwiek zmienić. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z karami finansowymi, czyli konsekwencjami wynikającymi z zerwaniu kontraktu. Alternatywą będzie wybranie abonamentu na czas nieokreślony, co upoważnia do zrezygnowania z niego, wystarczy poczekać do pełnego okresu wypowiedzenia, aby móc bezkarnie rozwiązać umowę. Jeśli ktoś nie ma funduszy na zakup nowego smartfona, to może zdecydować się na podpisanie umowy abonenckiej w zamian za urządzenie. Jego cena zostanie doliczona do abonamentu, przez co będzie można spłacić telefon w mniejszych ratach.

Zdecydowanie większy wybór daje zakup telefonu na wolnym rynku, bez związywania się umową z operatorem. Jest to też zwykle tańsze rozwiązanie, można zdecydować się na zakup używanego smartfona w bardzo dobrym stanie i atrakcyjnej cenie. W przypadku abonamentu zwykle można liczyć na ciekawe rabaty, szczególnie po połączeniu różnych usług w jeden pakiet. W przypadku telefonu na kartę trzeba pamiętać o regularnych doładowaniach, aktywacji pakietów. W usłudze abonamentowej ma się nielimitowane SMSy i MMSy do wszystkich sieci komórkowych. Można liczyć na nieograniczone rozmowy telefoniczne i duże pakiety Internetu mobilnego. Jeśli jednak ktoś nie potrzebuje rozbudowanych usług, chce oszczędzić pieniądze i ograniczyć wydatki, lepszym wyborem będzie telefon na kartę. Takie rozwiązanie zapewnia największą swobodę. W Rabatio.com zawsze można znaleźć najnowsze promocje, atrakcyjne kody rabatowe Orange i innych operatorów komórkowych. Portal umożliwia szybkie i łatwe znajdowanie aktualnych okazji w sklepach internetowych i punktach usługowych.