Tak jak gracze mają E3 w czerwcu, tak miłośnicy fantastyki i komiksu swoje święto przeżywają w lipcu, gdy w San Diego odbywa się Comic-Con International, największy konwent fanów ogólnie pojętej popkultury, z naciskiem na tę fantastyczną. I choć nie oglądamy raczej z wypiekami na twarzy konferencji studiów filmowych (jak to ma miejsce na E3), to jednak jedno jest wspólne – wysyp zwiastunów – w tym wypadku filmowych i serialowych.

Tuż po zakończeniu Comic-Conu w 2017 roku zebrałam dla Was wszystkie trailery (a przynajmniej większość), które pojawiły się z tej okazji w sieci. Te ciekawsze opisuję szerzej, te mniej ciekawe znajdziesz na końcu tekstu.

Zwiastuny uporządkowane są w kolejności debiutów.

FILMY

Kingsman: The Golden Circle (22.08.2017)

Druga część świetnie przyjętego filmu na podstawie komiksu, którą w skrócie można określić jako: co, gdyby scenarzyści Jamesa Bonda popuścili wodze fantazji. Tym razem przenosimy się do… USA. Będą więc i laserowe lassa, i kapelusze z rondem, ale i pancerne parasolki i mnóstwo efektownych walk. Jeden z najciekawszych zwiastunów imprezy – oby film sprostał oczekiwaniom.

Jigsaw (27.10.2017)

Pamiętacie jeszcze Piłę? Po latach nadchodzi jej 8. część o wiele mówiącym tytule JigSAW. Mam wrażenie, że czasy horrorów gore już dawno przeminęły, ale dodaję do zestawienia, bo jestem ciekawa jak film odbiorą ludzie, którzy na Pile się nie wychowali.

Thor: Ragnarok (3.11.2017)

Zwiastun, który szturmem zdobył serducha fanów na całym świecie. Nawet ja, potwornie znudzona Marvelem wiem, że z przyjemnością pobiegnę do kina dla niewymuszonego humoru i Cate Blanchett w roli Heli. Swoją drogą, Thor: Ragnarok mocno skręca stylistyką w stronę Strażników Galaktyki, zauważyliście?

Justice League (11.2017)

Oczywiście, kto by się nie cieszył na Khala Drogo w roli Aquamana (bo aquaman jest super!) i prześliczną Gal Gadot, ale ja mam coraz większe obawy co do tego filmu po tym, co pokazano przy okazji Comic-Conu. Jest jakoś tak… nijako. Choć to wciąż zwiastun, który należy obejrzeć.

Bright (22.12.2017)

Co by się stało, gdyby ktoś chciał zekranizować Shadowruna? Powstałby Bright. Film produkcji Netflixa ma wszystko: współczesnych gliniarzy, orki, elfów, magię i… reżysera Suicide Squad. Pojawia się nawet Robbie Margot. Nie wiem, czy to ostatnie jest dobrą rekomendacją, ale wiem że będzie co oglądać w święta!

Leatherface (2017)

Prequel do Teksańskiej Masakry Piłą Łańcuchową z kategorią wiekową R. Nie wiem, czy to się uda, ale jestem skłonna zobaczyć.

Ready Player One (2018)

Ekranizacja bardzo, bardzo kultowej książki i to w reżyserii samego Stevena Spielberga. Nawet jeśli jej nie czytałeś, myślę że zwiastun zachęci cię do wyczekiwania na ten (mam nadzieję) doskonały film. Steven, musisz!

Pacific Rim: Uprising (2018)

Honorable mention za świetny teaser, który nie jest zlepkiem nakręconych naprędce scen. Drugi plus za brak Charliego Hunnama. O filmie jeszcze nic nie wiemy, ale warto śledzić ten projekt.

SERIALE

Marvel’s The Defenders (18.08.2017, Netflix)

Jeśli do serialu dołącza Sigurney Weaver, to musi być dobrze! Na razie marvelowi Defenders wydają się być złożeni według schematu „bohaterowie z przypadku”, ale jestem dobrej myśli. No i jest obowiązkowa, słynna już walka w korytarzu. Czekamy!

Star Trek: Discovery (25.09.2017, CBS)

No i mamy nowego Star Treka. Trudno mi powiedzieć cokolwiek, żeby nie urazić mocnego trekowego fandomu, więc zaproszę tylko do obejrzenia zwiastuna.

Stranger Things Sezon 2 (27.10.2017, Netflix)

Nikt tak mocno nie czeka na nowe Stranger Things jak ja (potwierdzone info)! Osobiście boję się, żeby bracia Duffer nie rozmienili tej historii na drobne, ale na razie pozostaje oglądanie świetnie zmontowanego zwiastunu przy dźwiękach Thrillera Michaela Jacksona.

Westworld Sezon 2 (2018, HBO)

To jest wyśmienicie zrobiony zwiastun. Nie zdradza wiele, choć wiemy już, że historia rozwinie skrzydła. Wróci wiele postaci z pierwszego sezonu, w zaskakujących rolach. A odległy termin realizacji sugeruje, że wrócimy do naprawdę dopracowanego Westworld.

Knightfall, sezon 1 (History)

Stacja od Wikingów postanowiła tym razem zabrać się za opowieść o Templariuszach. Sądząc po zwiastunie, będzie intensywnie, a jak się już nie mogę doczekać!

POZOSTAŁE ZWIASTUNY

Czyli co jeszcze ogłosiło się w okolicach Comic-Conu, a nie załapało się na moją główną listę:

// Tradycyjnie dajcie znać, czy coś złapało wasze oko i jakie są wasze comic-conowe typy!