jestemgeekiem.pl

Komputery i Oprogramowanie

tani komputer do gier
Komputer

Czym charakteryzuje się tani komputer do gier ?

Nowoczesne gry komputerowe mają bardzo duże wymagania, ale nie oznacza to wcale, że na nowy sprzęt trzeba będzie wydać fortunę, aby cieszyć się wirtualną rozgrywką. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych graczy, którzy w najbliższym czasie planują kupić porządny komputer gamingowy, ale nie chcą wydawać na niego większych pieniędzy.

Gamingowy komputer dla każdego

Osoby, które chcą stworzyć porządny zestaw w przystępnej cenie w pierwszej kolejności powinny skupić się na niezawodnej karcie graficznej. Najlepszym wyborem są karty graficzne GeForce GTX 1650 Super albo Radeon RX 5500 XT, które dostępne są w bardzo atrakcyjnej cenie. Na tego typu kartach graficznych bez żadnego większego problemu będzie można pograć w gry w rozdzielczości Full HD przy maksymalnych ustawieniach graficznych. W nieco mniej wymagające gry można z kolei postawić na rozdzielczość QHD (2560 x 1440).

Jaki procesor dla graczy?

Aby złożyć tani komputer do gier warto skupić się także na procesorze, który jest sercem każdego komputera. Najlepszym wyborem dla graczy są niezawodne procesory Intel Core i9 9900K albo Intel Core i9 9900KS. Modele te mają odblokowany mnożnik i są fabrycznie podkręcone. Wybierając nowy procesor pamiętać należy o tym, aby pasował on do płyty głównej. Posiadacze starszych płyt głównych niestety nie zawsze będą mogli skorzystać z nowych procesorów.

Pamięć RAM

Na szybkość gier duży wpływ ma także pamięć RAM, dlatego też nie można przejść obok niej obojętnie. W przypadku najnowszych tytułów na szczęście nie ma potrzeby inwestowania w 32 GB pamięci RAM. Warto jednak wybrać tani komputer do gier do którego w niedalekiej przyszłości będzie można dokupić kolejne kostki RAM, dzięki czemu wzmocni się sprzęt. Wybierając kostki RAM warto zadbać także o to, aby były one dość szybkie. Godne polecenia są niezawodne kostki DDR4 o taktowaniu przynajmniej 4000 MHz.

Akcesoria dla graczy

Aby czerpać przyjemność z gier komputerowych warto postawić nie tylko na tani komputer do gier, ale również na akcesoria. Przydać może się nie tylko porządna myszka i klawiatura gamingowa, ale również wysokiej jakości pad. Bez porządnego pada bardzo trudno będzie osiągnąć satysfakcjonujące wyniki w niektórych grach komputerowych. Ciekawym pomysłem może okazać się również dokupienie specjalnych słuchawek gamingowych z mikrofonem. Tego typu akcesoria są dobrym wyborem dla osób, które planują grać w gry online, gdzie niezbędna jest komunikacja z pozostałymi graczami. Jeżeli nie korzysta się ze słuchawek, to niezbędne są oczywiście solidne głośniki komputerowe.