jestemgeekiem.pl

Komputery i Oprogramowanie

w co grać na pc
Gry

W co grac na pc? Oto kilka propozycji!

Od dawna już jedną z najpopularniejszych rozrywek, gdy chodzi o młodych ludzi (ale i nie tylko) są wszelkiego rodzaju gry komputerowe. Nie można się zresztą temu dziwić, gdyż tego rodzaju produkcje pozwalają nam, chociaż na chwilę przenieść się w alternatywny świat, co pomaga zapomnieć o bieżących troskach. Małym, aczkolwiek przyjemnym kłopotem może być jednak to, w co grać na pc. Aby pomóc w odpowiedzi na to pytanie stworzyliśmy niniejszy poradnik.

W co grać na pc? Strategie

Pomimo tego, że na przestrzeni lat popularność gier strategicznych nieco zmalała, to i tak istnieje cała rzesza fanów, tego rodzaju tytułów. Jak podkreślają ich wielbiciele, to właśnie nic innego jak właśnie strategie, uczą logicznego myślenia i właściwego rozplanowywania swoich działań. Produkcji z tego gatunku, które zawładnęły sercami graczy jest bardzo wiele, a do najbardziej znanych należy Heroes of Might and Magic, czy też kultowa już seria Civilization. Pewną ciekawostką może być też to, że naukowcy udowodnili, iż gry strategiczne pomagają rozwinąć kompetencje przydatne w realnym świecie, nawet na najwyższych szczeblach zawodowych.

W co grać na pc? Wyścigi i sport

Gry komputerowe mają coś w swojej ofercie również dla wielbicieli sportu i motoryzacji. Kiedy więc jesteśmy entuzjastami ścigania, czy też rozgrywania pasjonujących rozgrywek sportowych, wówczas warto sięgnąć po takie tytuły jak Fifa, Need for Speed czy też Pro Evolution Soccer. Oczywiście kibice innych dyscyplin także mogą czuć się usatysfakcjonowani, gdyż gry sportowe często wspierane są przez oficjalne organizacje jak, chociażby NHL czy NBA. Dzięki temu znacząco udaje się podnosić atrakcyjność oraz realność rozgrywki.

W co grać na pc? Horrory dla lubiących się bać!

Dość osobliwym gatunkiem gier są te oparte na słynnych filnowych horrorach. Producenci takich tytułów jak na przykład Unreal czy też Alien (Obcy) zdając sobie sprawę z grupy docelowej, robią bardzo wiele, by rozgrywka mroziła krew w żyłach. W praktyce oznacza to więc, że spotkamy w nich upiory, mroczną muzykę i sporo ciemności. Z wymienionych tu powodów często takie gry na pc dozwolone są dopiero od 18 roku życia.

W co grać na pc? Produkcje erotyczne

Ostatnim, choć z pewnością dość osobliwym rodzajem gier, o którym warto wspomnieć są produkcje erotyczne. Klasykami gatunku są gry z gatunku, chociażby rozbieranego pokera. Oczywiście dokładnie jak w przypadku horrorów, także i tutaj produkcje tego typu przeznaczone są wyłącznie dla graczy pełnoletnich.

W co grac na pc? Podsumowanie

Jak widać wybór gatunków oraz tytułów, gdy chodzi o gry na pc jest niesamowicie rozbudowany. Z tego względu ciężko wskazać jeden z nich, który przypadnie każdemu do gustu. Najlepiej więc dostosować wybór danej gry do swoich indywidualnych preferencji.