jestemgeekiem.pl

Komputery i Oprogramowanie

komputery poleasingowe czy warto
Komputer

Komputer poleasingowy – czy to dobre rozwiązanie?

Komputer to dzisiaj jedno z najbardziej podstawowych narzędzi pracy wielu osób parających się różnymi zawodami. To także jedno z najbardziej oczywistych urządzeń służących też i do nauki i do wykorzystaniach w celach prywatnych – np. w kontaktach rodzinnych, ze znajomymi, czy w celach zawodowych.

Wszytko się zużywa

Komputery mają różną żywotność. Sporo zależy od tego, ile i jak często pracują, czy są odpowiednio konserwowane. Niektórzy sami rozbudowują te urządzenia – jest to łatwiejsze w przypadku komputerów stacjonarnych.

Jednak w końcu przychodzi taki moment, kiedy komputer trzeba wymienić. Nie zawsze jednak kogoś stać, żeby kupić takie urządzenie nowe fabrycznie zwłaszcza, gdy nie pochodzi ono z najniższej, czy choćby średniej półki jakościowej i cenowej. Co wtedy? Czy można od tak zdecydować się na używany komputer? Jest to dobre rozwiązanie, jeżeli zakupu dokonuje się od zaufanego sprzedawcy, który przedstawi w pełni prawdziwy stan urządzenia.

Czy istnieje jakiś kompromis miedzy nowym, a sensu stricte używanym komputerem?

Tak, chodzi o komputery poleasingowe czy warto jednak zainteresować się takim rozwiązaniem? Co to w ogóle oznacza, że komputer jest poleasingowy?

Otóż urządzenie takie służyło przedtem do pracy w jakiś biurze, firmie, czy korporacji na zasadach płatnego wynajęcia. Najczęściej minimalnym czasem leasingu jest 18 – 48 miesięcy, a maksymalnym – nawet 60. Trzeba się więc liczyć z tym, że mamy tu do czynienia ze sprzętem używanym przez wiele miesięcy.

Użytkowanie użytkowaniu nierówne

Sprzęt komputerowy użytkowany przez osobę prywatną do wszystkich możliwych celów, zwłaszcza w jej zaciszu domowym, może być bardzo wyeksploatowany i w niepewnym stanie.

Natomiast w przypadku komputerów oddawanych w leasing, firmy dbają o nie w sposób szczególny, bo przecież tak naprawdę urządzenia nie należą tu do użytkowników. Jakiekolwiek uszkodzenie, czy usterka, zwłaszcza wynikająca sensu stricte z użytkowania, mogą mieć wpływ na koszta takiej umowy.

Komputery dobrej jakości

Komputery poleasingowe pochodzą zazwyczaj z wyższych półek jakościowych. A – jako, że były już one użytkowane przez określony czas – ich cena będzie sporo niższa od adekwatnego urządzenia tej samej jakości lub wręcz identycznego, tylko nowiutkiego. Można tu mieć też pewność, że były one właściwe traktowane podczas pracy i stosownie konserwowane.

Komputery poleasingowe są na pewno warte uwagi i godne swojej ceny. To dobre rozwiązanie zwłaszcza, jeśli ktoś szuka wyższej klasy sprzętu, ale w okazyjnych cenach.