jestemgeekiem.pl

Komputery i Oprogramowanie

młodszy programista zarobki
IT

Młodszy programista zarobki i szanse rozwoju

Nie od razu Kraków zbudowano i nie od razu młodszy programista staje się starszym programistą. Do tego potrzeba wiele godzin nauki i sporo doświadczenia zawodowego. Dopiero wtedy można myśleć o awansach, większych zarobkach i karierze. Oczywiście to zrozumiałe, że każdy młodszy programista marzy o karierze.

Branża IT

Zarobki w branży IT w od lat są tematem wielu dyskusji. Mówi się, że informatyk to najlepszy zawód, ale czy rzeczywiście jest to prawda? Wielu informatyków rzeczywiście zarabia dobrze. Aby jednak wyrobić sobie znakomitą pozycję w branży, trzeba sporo się nad tym napracować. Trzeba ciągle się uczyć, ponieważ technologie bardzo szybko się zmieniają. Trudno wyobrazić sobie informatyka, które nie udoskonala swojej wiedzy. Informatyk powinien cyklicznie uczestniczyć w różnego rodzaju szkoleniach, wykładach, webinariach. Bez tego trudno wyobrazić sobie zawodowy rozwój. Zarobki informatyków zaczynają się zapewne od kilku tysięcy złotych. Kończą się na kilkunastu a nawet kilkudziesięciu tysiącach złotych. Od czego to zależy, ile informatyk zarobi w pierwszej pracy? Od wielu czynników. Ukończone studia nie mają większego znaczenia, chociaż są mile widziane przez niektórych pracodawców. Znaczenie ma za to wiedza i doświadczenie. Zazwyczaj trzeba pochwalić się swoim portfolio, w którym mają znaleźć się najlepsze projekty. Dlatego również osoby, które nie ukończyły studiów i kursów, ale uczyły się same, mają spore szanse na znalezienie dobrej pracy. Muszą tylko pochwalić się pracodawcy, co właściwie potrafią.

Młodszy programista zarobki różnią się także w zależności od miasta. Oczywiście najlepiej zarabia się w stolicy. Jednak trzeba pamiętać o tym, że tam również koszty utrzymania są najwyższe. Zatem zamieszkanie w stolicy nie oznacza wcale, że miesięcznie będzie można odłożyć więcej pieniędzy. Na pewno każdy informatyk marzy o szybkiej karierze zawodowej. W tym celu trzeba trafić do dobrej firmy. Najlepiej jest postarać się zorientować na rynku, w których firmach można robić dobrą karierę. Młodszy programista prędzej czy później awansuje na stanowisko regularne. Później także na starszego programistę. Na wszystko jednak potrzeba czasu. Młodych osób nie ma sobie pokory i awansować od razu. Nie posiadają jednak wystarczającej wiedzy i umiejętności. Warto najpierw pokazać się z dobrej strony, a później rozpoczynać rozmowę o awansie.Taka postawa z pewnością zostanie doceniona przez pracodawcę. Nie chodzi wcale o fałszywą pokorę ale realną ocenę swoich umiejętności.