jestemgeekiem.pl

Komputery i Oprogramowanie

generator haseł google
Komputer

Gdzie jest ukryty generator haseł Google?

Hakerzy przy użyciu sprzętu o odpowiedniej mocy obliczeniowej potrafią bez większego problemu złamać proste hasło. O ile w początkach Internetu w hasłach nie dało się użyć znaków specjalnych, w tej chwili są one obowiązkowe w bezpiecznych hasłach.

Siła hasła

Większość serwisów korzysta z narzędzi, które nam od razu podpowiadają, jak silne jest hasło, którego chcemy użyć. Jednak ciągi przypadkowych małych i wielkich liter przeplatanych cyframi i znakami specjalnymi niekoniecznie są łatwe do zapamiętania. Kolejnym problemem jest fakt, że jedną z podstawowych zasad bezpieczeństwa jest konieczność użycia różnych haseł na różnych portalach. Do tego dochodzi ogromna ilość serwisów do których się loguje przeciętna osoba. Każdy pracownik musi mieć swoje konto w firmie, do tego czasem hasło do komputera, do telefonu, do prywatnej poczty, do Messengera, do banku, do Trello, do portalu szkoleniowego… Większość ludzi posiada obecnie kilkadziesiąt różnych kont na wielu różnych portalach, do obsłużenia których jest potrzebne silne hasło. Dlatego właśnie tak przydatnym narzędziem jest generator haseł Google.

Jak używać generatora haseł Google?

Generowanie oraz zapamiętywanie skomplikowanych i bezpiecznych haseł jest bajecznie proste dla użytkowników przeglądarki Chrome. Przydatne jest posiadanie konta Gmail oraz włączenie synchronizacji w ustawieniach, gdyż to pozwoli dodatkowo zapisać hasła na naszym koncie Google i da możliwość używania haseł na różnych urządzeniach czy po prostu większe bezpieczeństwo na wypadek awarii naszego komputera.

Funkcja działa w urządzeniach z Androidem, telefonach i komputerach marki Apple oraz innych maszynach stacjonarnych.
Zakładając konto na jakimkolwiek portalu po kliknięciu w pole do wprowadzenia hasła wystarczy wybrać opcję „zaproponuj silne hasło”. W kolejnym kroku wystarczy zatwierdzić użycie hasła, a Chrome automatycznie zapisze hasło na skojarzonym koncie Gmail (tym, na którym jest włączona synchronizacja w przeglądarce). W tym celu należy odhaczyć opcję „proponuj zapisywanie haseł”.

Włączenie generatora haseł Google

Niedawno, generator haseł Google był narzędziem, które było dopiero testowane, dlatego można go było włączyć tylko przy użyciu komendy chrome://flags i wybraniu odpowiedniej opcji. Teraz ta możliwość jest dostępna automatycznie w momencie kliknięcia w pole do wpisania hasła.
Może się zdarzyć, że niektóre portale z jakiegoś powodu nie przyjmą hasła. Można wtedy bez problemu edytować hasło lub wygenerować nowe.