jestemgeekiem.pl

Komputery i Oprogramowanie

jaka drukarke kupic
IT

Jaka drukarka będzie odpowiednia?

Z pewnością każdy, kto ma zamiar kupić drukarkę, nieważne czy to do celów służbowych, czy prywatnych, zadaje sobie jedno dosyć ważne pytanie, a mianowicie jaka drukarke kupic. Obecnie na rynku dostępnych jest tak wiele marek oraz różnych modeli, że osoba, która na co dzień nie interesuje się tym tematem może dostać bólu głowy. Jednakże sprawa nie jest tak skomplikowana jak mogłoby się wydawać.

Jak kupić odpowiednią drukarkę?

Jeśli chcemy kupić odpowiednią drukarkę warto na samym początku zadać sobie parę ważnych pytań. Warto również zastanowić się nad takimi kwestiami jak jaką kwotę mogę przeznaczyć na zakup, czy zależy nam na szybkości wydruku, czy będziemy drukować jedynie tekst, czy także fotografie, ile miejsca będzie potrzebne na sprzęt oraz czy potrzebujemy urządzenia wielofunkcyjnego, czy sama drukarka w zupełności wystarczy. Dlatego ważne jest, żeby każdy indywidualnie odpowiedział sobie na te pytania i dobrał sprzęt, który będzie działał zgodnie z jego przewidywaniami. Kupując drukarkę pamiętajmy, aby nie patrzeć jedynie na cenę drukarki, ale także na kwotę, którą będziemy musieli przeznaczyć na  atrament i kartridże. Jeśli bez namysłu zdecydujemy się na tanią drukarkę, w perspektywie roku może okazać się, iż wydamy na nią zdecydowanie więcej pieniędzy. Dlatego pamiętajmy, żeby przede wszystkim patrzeć na koszt tuszy, a nie na kwotę, jaką mamy zapłacić za dane urządzenie, ponieważ eksploatacja w przypadku taniego sprzętu może okazać się bardzo droga. Wiele osób popełnia ten błąd, dlatego warto zagłębić się w temat i poświęcić trochę czasu, zanim dokonamy odpowiedniego wyboru. Z pewnością masa ludzi zadaje sobie pytanie, czy szybkość wydruku to istotny parametr. Na samym początku należy wiedzieć, iż drukarka laserowa jest szybsza od atramentowej w sytuacji, jeśli jej w czerni, a także drukujemy kilka stron w tym samym czasie. Osoby, które nie korzystają z drukarki zbyt często powinni zaopatrzyć się w wersję atramentową, gdyż nie potrzebuje dodatkowego czasu, aby rozpocząć drukowanie. Teraz z pewnością rzesza osób myśli, jakie modele drukarki będą najlepsze. Otóż jeśli chcemy coś kupić, warto sugerować się opiniami innych osób i wybrać takie urządzenia, które cieszą się największą renomą. 

Popularne modele drukarek

Najpopularniejsze modele to między innymi urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet Ink Advantage 5075. Model ten pozwala na drukowanie ze smartfonów i tabletów, jest dla osób wymagających, ale jednocześnie oszczędnych. Dosyć dobrą drukarką atramentową jest Canon Pixma TS305. Natomiast w przypadku kolorowych drukarek laserowych warto zainteresować się HP Color Laser 150nw.